home | login | register | DMCA | contacts | help | donate |      

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
А Б В Г Д Е Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я


my bookshelf | genres | recommend | rating of books | rating of authors | reviews | new | форум | collections | читалки | авторам | add

реклама - advertisementЧас і ще раз час

І таке покращення Scrum дав уже на третьому спринті. Саме в цьому й полягає мета його створення. У деяких випадках мені доводилось бачити, як високодисципліновані команди підвищували свою продуктивність у вісім разів. Ось що робить Scrum таким революційним. Він дозволяє виконати більше завдань швидше й дешевше – подвоїти результат за половину часу. Причому слід пам’ятати, що час важливий не лише в бізнесі. З нього складається все ваше життя, тому марнування його, по суті, є повільною формою самогубства.

Scrum змінює сам спосіб вашого мислення про час. Варто хоча б почати проводити спринти й стендапи, і ви перестанете дивитись на час як на прямий шлях у майбутнє, зрозумівши, що він є циклічним у своїй основі. Кожен спринт – це можливість зробити щось зовсім нове, а кожен день дає шанс на покращення. Scrum заохочує глобальне бачення світу. Той, хто його практикує, починає цінувати кожну мить життя.

Мене завжди лякала думка про те, скільки може тривати перепланування будинку. Ми з дружиною часто нагадували одне одному, що це буде вдвічі довше й коштуватиме вдвічі дорожче, ніж ми думаємо. І це в кращому разі. Переконаний, ви чули приблизно такі самі страшні історії, що і я: ремонт кухні, на який відводилися два тижні, затягнувся на всі шість, через що родина мусила їсти деінде понад місяць. Електричні роботи зайняли втричі більше часу, ніж планувалось, а якась дрібниця, здається, зависла назавжди.

Виявилося, що все може бути інакше. Кілька років тому мій друг та колега по гнучкому мисленню Елко Рустенбурґ розповів мені за обідом, що вирішив переробити свій будинок – повністю, згори донизу. Він відремонтує всі кімнати, проведе нову проводку, встановить нове обладнання та все перефарбує. Вкластися ж він збирався в якихось шість тижнів.

Ми всі посміялись і почали лякати Елко нашими страшними ремонтними байками.

– Шість тижнів на весь будинок? – сказав я зі сміхом. – Жодних шансів. У мене пішло шість тижнів на ремонт кухні, хоча мені обіцяли два. Ти житимеш у готелі до кінця року.

– Аж ніяк, – відповів він. – Усе буде зроблено вчасно та в межах бюджету. Я збираюся зробити це за допомогою Scrum.

А оце вже мене зацікавило – ідея використання Scrum у зовсім іншій сфері, ніж програмне забезпечення. Приблизно шість місяців потому я знову зустрівся з Елко та спитав його, як усе пройшло. «Чудово, – сказав він. – Шість тижнів день у день. А от у сусіда… Зараз розповім тобі ще одну страшну історію».

Ось як це було. Елко вирішив змусити ремонтників працювати подібно до Scrum-команди. Він розробив тижневі проекти, які вони мали переводити в розділ «Виконано», а в їхньому трейлері, припаркованому на його передньому подвір’ї, було встановлено дошку, повну стікерів із переліком завдань. Кожного ранку він збирав теслярів, електриків, сантехників і загалом усіх, хто був потрібний для виконання спринту на цьому тижні, та обговорював із ними, що зроблено за минулий день, що вони збираються робити в цей день і що стоїть на їхньому шляху.

Елко каже, що це змусило їх думати й говорити про проект інакше, ніж вони звикли. Сантехніки та теслярі обговорювали, як вони можуть допомогти один одному працювати швидше. Нестача матеріалів виявлялася ще до того, як їхня відсутність зупинила б усю роботу. Але, за його словами, головним результатом таких стендапів було усунення залежностей. У будь-якому будівельному проекті багато часу витрачається на очікування, доки буде виконано одну частину роботи, щоб могла початися наступна. І часто ці етапи передбачають різні набори вмінь та навичок – наприклад, проведення електрики та встановлення гіпсокартонних панелей. Але щоденні зустрічі стоячи збирали всіх в одному приміщенні, де вони швидко визначали, як можна працювати разом, однією командою. Люди більше не були просто майстрами з окремими вміннями й навичками, а стали однією командою, яка прагнула перевести будинок у розділ «Виконано».

І це спрацювало. Через шість тижнів проект було завершено. Елко з родиною щасливо повернулися додому. Життя було чудовим. Коли він розповів мені про це, я був дуже здивований, але привітав його з тим, що йому трапились класні ремонтники. А він сказав, щоб я трохи зачекав, бо це ще не кінець історії.

Далі по вулиці один його сусід захотів зробити майже такий самий ремонт у своєму будинку. Вони обидва жили в старій частині Нідерландів, і їхні будинки були збудовані в один час за однаковим проектом. Сусід побачив, яку чудову роботу ремонтники зробили в будинку Елко, і думав, що йому вдасться повторити цю магію.

Були найняті ті самі робітники, але цього разу їм знадобилися три місяці. Ті самі люди. Той самий тип будинку. Та сама робота. Удвічі більше часу і, звичайно, удвічі більше грошей. Єдина відмінність полягала в тому, що сусід не використовував Scrum. Проблеми, які Scrum витягає на поверхню, у цьому випадку не виявлялись, аж доки не ставало запізно. Люди не координували своїх дій, як попереднього разу, і мусили чекати, доки закінчать інші, щоб почати їхню роботу. У результаті сусід Елко заплатив майже вдвічі більше, переважно за те, що люди чекали, доки зможуть виконати свою частину роботи.

Подумайте про те, як працюєте ви. Скільки вашого часу марнується, поки ви чекаєте завершення роботи кимось іншим або потрібної вам інформації? А скільки йде на те, що ви намагаєтесь зробити забагато речей одночасно? Можливо, вам подобається сидіти на роботі до ночі – мені ж більше подобається серфінг.


Щоденні стендапи | Scrum. Навчись робити вдвічі більше за менший час | Що треба запам’ятати